HAKKIMDA
Beni daha yakından tanımak için hakkımda yazısını okuyabilirsiniz
Hakkımda
1978 Denizli doğumlu Senem Kılıç, Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı, Dokuz Eylul Üniversitesi Endüstri Mühendisligi Tezli Yüksek Lisans, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilimi Yüksek Lisans ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Doktorası programlarında eğitim görmüştür.

2000-2002 yılları arasında Netsis Yazılım Şirketi'nde Yazılım ve Sistem Mühendisi olarak görev alan Senem Kılıç, 2002-2013 yılları arasında Arkas Holding bünyesinde Bilgi Sistemleri, Kalite Yönetim Sistemleri, İş Geliştirme, Müşteri Hizmetleri ve Satış birimlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Profesyonel iş hayatına eş zamanlı olarak çeşitli üniversitelerde lisans ve yüksek lisans derslerinde akademisyenlik yapmıştır. 2014 yılı itibariyle kurucusu olduğu Vira Stratejik Ortaklık Yönetim Danışmanlığı'nda Yönetim Danışmanı olarak görev yapan Senem Kılıç, Müşteri Sadakat
Projeleri yürüten Omega BigData Yazılım Şirketi'nin de ortağıdır.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olan Senem Kılıç, Ege Sanayici İşadamları Derneği üyesi ve BORGİP projesinde mentor olarak STK çalışmaları yürütmektedir.

Uzmanlık alanları Stratejik Yapılanma, KOBİ Kurumsal Yönetim Stratejileri, Satış Süreçleri Yapılandırma, İnsan Kaynakları Yapılandırma, Operasyonel Verimlilik ve Dijital Süreç Dönüşümü olan Senem Kılıç, KOBİ’lerin kurumsal yönetimi ve şirketlerin stratejik yapılanmalarında danışmanlık süreçlerine devam etmektedir.

Girişimcilik alanında kadın girişimciliğin desteklenmesi amacıyla alanında ilk kitap çalışması özelliğini taşıyan “Kadın Girişimcinin Yol Haritası” kitabını kaleme alan Senem Kılıç, Türkiye'de aktif 100 bin kadın girişimciye ulaşma hedefini ortaya koymuştur. İşim İletişim ve İşim Girişim isimli iki kitabı daha bulunan Senem Kılıç ayrıca üniversitelerde ve genç girişimcilik kulüplerinde düzenlediği seminerlerle genç girişimcilere yol göstermekte; bir işletmenin kurulumundan, yönetimine dek geçen süreçler hakkında bilgilendirme çalışmalarında bulunmaktadır.

Harvard Business Review Dergisi’nin internet portalında Endüstri 4.0 üzerine makaleler yazan Kılıç, ayrıca Pazarlama Türkiye Dergisi ve Business Life Dergisi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Senem Kılıç evli ve 2 erkek çocuk annesidir.
KARİYER
2014
Vira Stratejik Yönetim Sistemleri
Genel Müdür
2002
Arkas Holding
Genel Müdür Yardımcısı
2000 / 2002
Netsis Yazılım Şirketi
Yazılım Mühendisi
EĞİTİM
2014 / 2019
Dokuz Eylül Üniversitesi
Doktora
2011
Yaşar Üniversitesi
MBA
2010
Dokuz Eylül Üniversitesi
Yüksek Lisans - Yönetim Bilimi
2009
Dokuz Eylül Üniversitesi
Yüksek Lisans - İşletmeYönetimi
1997 / 2002
Ege Üniversitesi
Bilgisayar Mühendisliği
SenemKılıç

1978 Denizli doğumluyum. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği eğitimimi tamamladım. Dokuz Eylül Üniversitesi Sayısal Yöntemler Yüksek Lisansı Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Ana bilim dalında "X,Y Kuşağının İstihdam Politikaları" üzerine doktora eğitimi tez aşamasında devam etmekteyim...

Bana Ulaşın